آموزش سئو سازی سایت

آموزش سئو سازی سایت به صورت حرفه ای

مقدمه

در دنیای دیجیتالی امروزی لازمه ی پیشرفت و رونق در کسب و کار استفاده از امکانات در این فضا است. طراحی سایت می تواند یکی از روش های پیشرفت برای شما باشد. برای اینکه سایت ها در صفحه ی اول نتایج جست و جو قرار بگیرند و کاربر به سرعت به آن دسترسی پیدا کند باید از لحاظ سئو مورد بررسی قرار گیرد. سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جوی گوگل است. بدون سئو عملا سایت ها کاربرد مفیدی نخواهند داشت. اگر شما هم علاقه مند به آموزش سئو سازی سایت هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فهرست

سئو سایت به چه معناست؟

آموزش سئو سازی سایت به صورت حرفه ای

سئوی تکنیکال و مزایای آن

سئو داخلی و خارجی سایت به چه معناست؟

چگونه می توانید سئوکار حرفه ای شوید؟

سفارش طراحی سایت و سئو مناسب برای آن


سئو سایت به چه معناست؟

حتما برای شما هم پیش آمده که سوالی ذهنتان را درگیر کرده باشد و وقت جست و جو در مقالات و کتاب های مربوط به آن را نداشته باشید. با پیشرفت تکنولوژی امروزه آسان ترین راه برای دریافت پاسخ سوالات استفاده از اینترنت و جست و جو در آن است. هنگامی که سوال مورد نظر خود را جست و جو می کنید صفحاتی مربوط با آن برای شما نمایش داده می شود. معمولا کاربران بر روی لینک های اول تا سوم کلیک می کنند. در نتیجه برای اینکه سایت ها در لینک های اول تا سوم صفحه ی اول قرار بگیرند لازم است سئو و بهینه سازی بر روی آن ها انجام شود. به زبان ساده سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جوی گوگل است. سئو برای قرار گیری سایت ها در صفحه ی اول جست و جوی گوگل استفاده می شود. روش های مختلفی برای انجام سئو وجود دارد. از انواع روش های سئوی سایت می توان به سئوی کلاه سفید، سئوی کلاه سیاه، سئوی کلاه خاکستری، سئوی محلی و… اشاره کرد.

سئو سایت به چه معناست؟

بهترین روش سئوی سایت

همان طور که گفتیم روش های مختلفی برای سئوی سایت وجود دارد. بهترین روش استفاده از سئوی کلاه سفید است. سئوی کلاه سفید به معنای رعایت تمامی قوانین و مقررات گوگل برای کسب رتبه از آن است. در بعضی موارد طراحان سایت برای رتبه گیری سریع از گوگل به دور زدن این قوانین می پردازند. به این روش سئوی کلاه سیاه گفته می شود. به محض اینکه گوگل متوجه شود که برای سئوی سایت از روش کلاه سیاه استفاده شده است سایت از صفحه نتایج گوگل حذف می شود. امکان بازگشت این سایت ها دیگر وجود ندارد. سئوی کلاه خاکستری نیز روشی است که در آن تا حدی از قوانین گوگل سرپیچی می شود.
اگر قصد طراحی سایت برای یک کسب و کار مشخص در منطقه ای خاص را دارید پیشنهاد می شود از سئوی محلی استفاده کنید. سئوی محلی باعث می شود به محض اینکه کاربرد مثلا “فروشگاه لباس بچه در اصفهان” را جست و جو کند، تمامی فروشگاه های مربوطه در سراسر استان برایش نمایش داده می شود.

آموزش سئو سازی سایت به صورت حرفه ای

بیش از ۲۰۰ روش و مراحل برای انجام سئوی سایت وجود دارد. برای اینکه سایت شما در صفحه ی اول قرار بگیرد لازم است این مراحل را انجام دهید.

تولید محتوا برای بهبود سئو

یکی از روش های کسب رتبه از گوگل و افزایش بازدید سایت و رسیدن به سئوی مناسب، تولید محتوا است. عکس ها، فیلم ها، مقالات و تمامی مواردی که در سایت نوشته و بارگذاری می شوند، محتوای سایت به حساب می آیند. پس از ایجاد محتوا در سایت باید آن را از لحاظ سئو و محتوایی مورد بررسی قرار دهید. پس از بی عیب بودن محتوا باید آن را بارگذاری کنید. از دیگر نکات لازم در تولید محتوای مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. در محتوای خود لازم است از کلمات کلیدی که قصد کسب رتبه با آن را دارید استفاده کنید.
 2. از عکس و فیلم با حجم کم استفاده کنید تا فضای زیادی در هاست اشغال نشود.
 3. به نکات و نحوه ی نگارش فارسی توجه کنید.
 4. در تیتر اول و ابتدای متن خود از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 5. استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی تاثیر منفی در سئوی سایت ایجاد می کند.
 6. به هیچ عنوان از متن های تکراری و کپی شده از دیگران استفاده نکنید.

آموزش سئو سازی سایت به صورت حرفه ای

الگوریتم های گوگل برای سئو

گوگل در آپدیت های خود الگوریتم های مختلفی به کاربران معرفی می کند. در صورت رعایت نکردن اصول الگوریتم ها سایت شما از سمت گوگل امتیاز منفی دریافت می کند. در ادامه به توضیح برخی از این الگوریتم ها می پردازیم.

۱. الگوریتم پاندا

در صورتی که محتوای سایت شما کپی از دیگران باشد گوگل به محض فهمیدن اخطار می دهد. اولین بار در سال ۲۰۱۱ این الگوریتم برای شناسایی محتوا های کپی و نامناسب از سمت گوگل معرفی شد.

۲. الگوریتم پنگوئن

در سال ۲۰۱۲ الگوریتم دیگری از سمت گوگل معرفی شد. وظیفه ی آن هم شناسایی لینک های سایت و بررسی بک لینک در سایت ها است. در صورتی که از لینک ها به درستی استفاده نشود، موجب کسب امتیاز منفی از سئو می شود.

آموزش سئو سازی سایت با الگوریتم پاندا و پنگوئن
۳. الگوریتم برت

این الگوریتم برای ارتباط راحت تر با کاربران است. زیرا کاربران معمولا برای جست و جو از زبان محاوره ای استفاده می کنند.

۴. الگوریتم مرغ مگس خوار

در گذشته و قبل از پیدایش الگوریتم مرغ مگس خوار معمولا سایت هایی در نتایج اول جست و جو قرار می گرفتند که کلمات کلیدی در آن ها بیشتر انجام شده باشد. حال با این الگوریتم گوگل کاملا برعکس برخورد می کند. زمانی که کلمه ی کلیدی شما بسیار کم یا بسیار زیاد باشد امتیاز منفی برای سایت شما در نظر گرفته می شود.

۵. الگوریتم کبوتر

این الگوریتم به بررسی کلمه ی کلیدی در سایت شما می پردازد. هنگامی که کلمه ی کلیدی مد نظر کاربر و گوگل با یکدیگر مطابقت داشته باشد از سایت رتبه دریافت می کنید.

۶. الگوریتم گورخر

این الگوریتم به جست و جوی سایت های بی کیفت و نامناسب می پردازد. در صورتی که این تشخیص برای سایت داده شود به طور کلی حذف می شود. معمولا سایت هایی که نماد الکترونیک ندارند در دام این الگوریتم می افتند.

آموزش سئو سازی سایت با الگوریتم گورخر

۷. الگوریتم Mobaile First Index

در زمان های قدیم و قبل از پیشرفته شدن موبایل ها استفاده از سایت ها از کامپیوتر انجام می شد. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی دسترسی به سایت ها از موبایل راحت تر صورت می گیرد. یکی از مشکلات سایت ها این است که نمایش آن در موبایل به درستی انجام نمی شود. الگوریتم Mobaile First Index طراحان را مجبور می کنند در طراحی سایت، نمایش مناسب با موبایل را داشته باشند.

تاثیر سرعت سایت بر سئو

سرعت سایت تاثیر مستقیم و بسیار زیادی در سئوی سایت ایجاد می کند. معمولا کاربران پس از ورود به سایت اگر سرعت آن پایین باشد به سرعت خارج می شوند. خارج شدن کاربران از سایت بدون هیچ اقدامی باعث کاهش بازدید سایت و سئوی منفی در آن می شود. اگر از طراحی سایت با وردپرس استفاده می کنید برای افزایش سرعت سایت افزونه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

گوگل آنالیتیکس برای بهبود سئو

یکی از برنامه های پرکاربرد در طراحی سایت و سئوی آن گوگل آنالیتیکس است. این قابلیت را گوگل معرفی می کند تا طراحان سایت بتوانند ترافیک های ارگانیک سایت، کیفیت ترافیک، مدت زمان های بارگذاری صفحات، نرخ پرش کاربران، گزارشی از کاربران سایت به صورت لحظه ای، ایجاد کمپین های تبلیغاتی برای سایت، و مشاهده ی بازخورد کمپین ها را مورد بررسی قرار دهند. از این رو استفاده از قابلیت کمک زیادی به شناخت خطاها و تلاش برای برظرف کردن آن و کسب رتبه از گوگل کمک می کند.

گوگل آنالیتیکس برای بهبود سئو

تاثیر اسکیما کد بر سئو

هنگامی که در گوگل به جست و جو می پردازید بعضی از سایت ها دارای رتبه هستند. برخی دیگر از سایت ها هم سوالاتی در رابطه با موضوع سرچ شده در زیر لینکشان نمایش داده می شود. این روش همان اسکیمای سایت است. اسکیما باعث می شود افراد بیشتر به سایت شما جذب شوند. جذب افراد، بازدید بیشتر و افزایش نرخ کلیک مفید سایت تاثیر بسیار زیادی بر کسب رتبه از گوگل می گذارد.
اگر در طراحی سایت خود از وردپرس استفاده می کنید می توانید افزونه ی اسکیما را بر روی یواست سئوی خود نصب کنید. در صورتی که سایت شما اختصاصی است استفاده از کد نویسی برای بهره مندی از اسکیما کد لازم است.

رپورتاژ آگهی برای کسب رتبه

یکی از امکاناتی که گوگل در اختیار کاربران خود قرار داده استفاده از گوگل ادز است. برخی سایت ها فقط می خواهند با تبلیغ به فروش محصول خود بپردازند. در کنار نام این سایت ها علامت Ads قرار دارد. یکی از روش های دیگر برای تبلیغات مناسب و کسب رتبه و بازدید بیشتر با آن استفاده از رپورتاژ آگهی است. سایت های معروفی وجود دارند که تبلیغات از سایت های دیگر به صورت مقاله در سایت خود قرار می دهند. به خاطر پر بازدید بودن این سایت ها کاربران به سرعت مقاله مورد نیاز خود را مطالعه می کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شما وارد می شوند.

نکات مهم در رپورتاژ نویسی
 1. تمامی نکاتی که در سئو و محتوا برای مقالات توجه می کنید برای رپورتاژ هم باید توجه داشته باشید.
 2. از محتوای اصلی و مقالات سایت خود برای رپورتاژ استفاده نکنید زیرا از نظر گوگل کپی محسوب می شود.
 3. استفاده از عکس‌های باکیفیت، محتوا را از یکنواختی خارج می‌کند و باعث جذب بیشتر افراد می شود.
 4. استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی تاثیر منفی در آگهی شما می گذارد.
 5. لینک دادن به صفحات سایت در ریپورتاژ مقدار مشخصی دارد. در صورتی که این مقدار رعایت نشود با مشکل مواجه می شوید.

تاثیر کد های مختلف بر سئو

اگر سایت شما به صورت اختصاصی طراحی شده است باید از کد های بی کیفیت و نامنظم در آن جلوگیری کنید. وجود این کد ها باعث می شود خزنده های گوگل نتوانند سایت شما را به درستی ارزیابی کنند. در صورتی که به کد نویسی آشنایی ندارید و اط وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده می کنید باید با استفاده از افزونه های مختلف کد های خود را ارزیابی کنید. پس از ارزیابی باید مواردی که باعث مشکل در سایت می شود را تغییر دهید.

استفاده از کش

برای کاهش حجم صفحات سایت از Gzip  استفاده می شود. به طور کلی هنگامی که کاربر سایت شما را باز می کند، درخواست دریافت اطلاعات به سرور ارسال می شود و بعد از آن که سرور درخواست را دریافت کرد، فایل ‌های سایت شروع به لود شدن می کنند، حال اگر این اطلاعات را با Gzip کاهش داده باشید، صفحه برای کاربر سریع تر لود می شود. افزایش سرعت لود صفحه تاثیر مستقیمی بر سرعت سایت و کسب رتبه می گذارد.

تاثیر نقشه ی سایت بر سئو

بعضی از سایت ها پس از انتشار محتوا در سایت توسط گوگل ایندکس نمی شود. در نتیجه باعث می شود مدت زیادی برای نمایش آن در گوگل صرف شود. نقشه ی سایت کمک می کند که سایت شما به راحتی برای خزنده های گوگل نمایش داده شود و محتوا به سرعت شناخته شود. راه اندازی نقشه ی سایت اگر طراحی آن را با وردپرس انجام داده اید با نصب یواست سئو بسیار راحت است.

سئوی تکنیکال و مزایای آن

تمامی مراحل و اقداماتی که باید برای اسکرول راحت موتورهای جستجو و خزنده ها در سایت انجام می شود سئوی تکنیکال می گویند. ممکن است سایت ها به طور کامل برای خود محتوا و لینک مناسب انجام داده باشند اما سایتشان در صفحه ی اول نتایج جست و جوی گوگل قرار نگیرد. برای رفع این مشکل باید از سئوی تکنیکال استفاده شود. سئو تکنیکال با مسائل فنی سایت، کدهای برنامه نویسی، ربات‌ها و به طور کلی با موتور جستجو سروکار دارد. با سئوی تکنیکال می توانید رتبه ی خوبی سایت خود کسب کنید. از دیگر اهمیت های سئوی تکنیکال می توان به افزایش سرعت سایت اشاره کرد.

سئوی تکنیکال و مزایای آن

سئو داخلی و خارجی سایت به چه معناست؟

سئو داخلی سایت

به تمامی اقداماتی که بر روی سایت انجام می شود تا توسط گوگل رتبه دریافت کند سئوی داخلی سایت است. لینک سازی داخلی، محتوا های سایت، عکس، فیلم و هر چیزی که درون سایت قرار میگیرد برای کسب رتبه از گوگل و بازدید بیشتر سایت سئوی داخلی است.

سئو خارجی سایت

لینک های خارجی، کامنت گذاری برای محتوای سایت، بک لینک ها و تمامی اقداماتی که از خارج سایت بر روی آن انجام می شود را سئوی خارجی می گویند. هنگامی که از سایت های دیگر به سایت شما لینک داده می شود گوگل متوجه مناسب بودن و معتبر بودن سایت شما می شود. در نتیجه سایت شما رتبه دریافت می کند و در صفحه ی اول نتایج گوگل قرار می گیرد.

چگونه می توانید سئوکار حرفه ای شوید؟

آموزش به صورت خود خوان و آنلاین

شما می توانید به صورت خود خوان فایل های مربوط به سئو را در سایت های مختلف آموزش ببینید. این کار مزایای و معایبی را به همراه دارد. مزیت آموزش به صورت خود خوان این است که می توانید در هر ساعتی از شبانه روز و در هر روزی که مایل هستید ویدئو ها را مشاهده کنید و آموزش ببینید. زمان و مکان برای شما دارای اصول خاصی نیست و به اختیار خودتان تنظیم می شود. اما این روش معایبی دارد که باید توجه داشته باشید. مشکل اصلی آموزش به صورت آنلاین و خود خوان این است که اگر سوالی داشته باشید نمی توانید سریعا آن را بر طرف سازید. در نتیجه ممکن است در ادامه ی مسیر با مشکل مواجه شوید.

آموزش به صورت حضوری

امروزه با گسترش کسب و کار ها در فضای اینترنتی و استقبال افراد از آن علاوه بر دانشگاه، آموزشگاه های مختلفی به آموزش طراحی سایت و سئوی مناسب برای آن می پردازند. مواردی که در آموزشگاه ها به شما آموزش داده می شود به صورت تئوری است. این کار باعث می شود نتوانید به صورت کامل با سئو و روش های آن اشنا شوید.

آموزش سئو سازی سایت به صورت کارآموزی

بهترین راهی که برای آموزش پیشنهاد می کنیم شرکت در دوره های کارآموزی است. شرکت های مختلفی امروزه به برگزاری دوره های آموزشی می پردازند. با شرکت در دوره های کارآموزی شما علاوه بر یادگیری با مراحل مختلف کار آشنا می شوید و آن را به صورت عملی انجام می دهید. در نتیجه باعث می شود شما بهتر با مراحل کار آشنا شوید. همچنین برخی شرکت ها پس از گذشت دوره های کارآموزی در صورتی که با مفاهیم کاملا آشنا باشید شما را در شرکت استخدام می کنند. استخدام و کار در شرکت تاثیر مثبتی برای شما به همراه دارد.

سفارش طراحی سایت و سئو مناسب برای آن

با توجه به گسترش فضای اینترنتی طراحی سایت در این فضا رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. در نتیجه شرکت های مختلفی به انجام طراحی سایت مشغول هستند. توجه داشته باشید که طراحی سایت خود را به دست طراحان و شرکت های حرفه ای در این زمینه بسپارید. برخی از شرکت ها هستند که با دادن وعده های وسوسه کننده و مخرب تلاش می کنند مشتری جذب کنند. بیشتر این شرکت ها از سئوی کلاه سیاه استفاده می کنند که به ضرر صاحب سایت است. یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در طراحی انواع سایت و اپلیکیشن شرکت آترین فناوران زنده رود است. شما می توانید با خیال راحت طراحی سایت خود را به این شرکت بسپارید.


برای دریافت مشاوره ی رایگان همین حالا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن

۰۲۱-۲۸۴۲۱۶۵۶۰۳۱-۳۲۱۲۱۶۵۶


کارآموزی در شرکت آترین فناوران

یکی از امکاناتی که شرکت آترین فناوران در اختیار علاقه مندان به طراحی سایت و سئوی آن قرار می دهد، برگزاری دوره های کارآموزی به صورت آنلاین و حضوری است. اگر قصد شرکت در این دوره ها را دارید پیشنها می کنیم به مقاله ی کارآموزی طراحی سایت و سئو مراجعه فرمایید.

سخن آخر

سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جوی گوگل است. سایت ها برای اینکه در صفحه ی اول نتایج گوگل قرار بگیرند لازم است از سئوی مناسب برای آن ها انجام شود. آموزش سئو سازی سایت به صورت حرفه ای را باید توسط افراد ماهر در این زمینه انجام شود در غیر این صورت نمی توانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید. انجام سئو به صورت حرفه ای بیش از ۲۰۰ مرحله دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. تولید محتوا، رپورتاژ نویسی، انواع الگوریتم های گوگل و… از مراحلی است که باید برای افزایش رتبه و بازدید سایت خود به آن توجه کنید. در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل به بررسی آموزش سئو سازی سایت بپردازیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما می توانید سوالات خود را در رابطه با آموزش سئو سازی سایت و مراحل آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو