تگ عنوان و اهمیت آن

تگ عنوان چیست و چه اهمیتی در سئو سایت دارد؟

مقدمه

امروزه کاربران برای دستیابی به اطلاعات و رفع نیاز های خود از اینترنتی استفاده می کنند. کسب و کار ها هم برای اینکه بتوانند پیشرفت کنند و افراد زیادی آن ها را بشناسند باید طراحی سایت اینترنتی را جدی بگیرند. علاوه بر طراحی سایت سئو سایت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. سئو از قسمت های مختلفی تشکیل می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی تگ عنوان و اهمیت آن در سئو سایت ها بپردازیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست

طراحی سایت و مراحل آن

تگ عنوان و اهمیت آن در سئو

برای نوشتن تگ عنوان باید به چه مواردی توجه کنید؟

تفاوت تگ عنوان و تگ h1 چیست؟

مراحل نوشتن تگ عنوان مناسب

سفارش طراحی سایت در اصفهان


طراحی سایت و مراحل آن

برای اینکه کسب و کار ها در فضای اینترنتی پیشرفت کنند نیاز است برای خود سایت مخصوص طراحی کنند. طراحی سایت مراحل مختلفی دارد که نیاز است مورد بررسی قرار گیرد.

طراحی سایت و مراحل آن

سئو

هنگامی که شما عنوانی را در گوگل جست و جو می کنید سایت های مختلفی با توجه به آن برای شما نمایش داده می شود. معمولا کاربران به سایت هایی اعتماد می کنند و وارد آن می شوند که در صفحه ی اول نتایج جست و جو ظاهر شوند. برای اینکه این اتفاق صورت گیرد نیاز است سئو مناسب بر روی سایت انجام شود. سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جوی گوگل برای قرار گیری سایت ها در صفحه ی اول جست و جو است. هر چه سئو و موارد آن بیشتر مورد بررسی قرار گیرد، سایت ها سریع تر جزء اولین ها نمایش داده می شود. در نتیجه سئو بسیار اهمیت دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

تولید محتوا

در فضای اینترنتی از تولید محتوا به عنوان پادشاه یاد می شود. زیرا با تولید محتوا است که می توانید کاربر جذب کنید و در گوگل امتیاز بگیرید. خزنده های گوگل به سایت هایی که محتوای به روز دارند امتیاز می دهند. تولید محتوا زیر مجموعه ای از سئو محسوب می شود و در کسب امتیاز از گوگل تاثیر گذار است. تمامی عناوین، مقالات، فیلم و عکس ها و هر آنچه در سایت بارگذاری می شود به نوعی محتوا است.

طراحی گرافیکی

هنگامی که کاربر به سایت شما وارد می شود اولین چیزی که می بیند سایت شما است. در نتیجه باید سایت شما از لحاظ گرافیکی زیبا و مناسب طراحی شود. در طراحی گرافیکی سایت باید آن را به نحوی در دسترس قرار دهید که استفاده از امکانات آن برای همه امکان پذیر شود.


مواردی که مطرح کردیم از مهم ترین قسمت های طراحی سایت به حساب می آید. طراحی سایت به اینجا ختم نمی شود و مواردی دیگر هم وجود دارد که باید به آن توجه کنید.


تگ عنوان و اهمیت آن در سئو

همان طور که گفتیم تولید محتوا یکی از مهم ترین موارد در طراحی سایت و کسب امتیاز از گوگل است. مقالات جزئی از محتوا به حساب می آیند که از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند. در ادامه به بررسی تولید محتوا با استفاده از مقالات و اهمیت آن در سئو می پردازیم.
هنگامی که قصد نوشتن مقاله ای را دارید باید مواردی را رعایت کنید. یکی از این موارد تگ عنوان است. تگ عنوان همان چیزی است که کاربر جست و جو می کند. در قسمت اول مقاله باید تگ عنوان قرار گیرد. این تگ شامل جمله ای است که بیانگر موضوع مقاله شما است. بهتر است در تگ عنوان از کلمه ی کلیدی خود استفاده کنید. همچنین باید برای جذابیت بیشتر آن را به صورتی بیان کنید که مخاطب را ترغیب به خواندن ادامه ی مقاله کند.

تگ عنوان و اهمیت آن در سئو

اهمیت تگ عنوان
  1. تگ عنوان کمک می کند که موتور های جست و جو صفحه ی شما را راحت تر ایندکس کنند.
  2. اولین چیزی که کاربر با آن برخورد می کند عنوان است. در نتیجه می تواند در جذب او تاثیر بگذارد.

تاثیر تگ عنوان در سئو

  1. تگ عنوان در صورتی که به درستی انتخاب شود باعث جذب مخاطب می شود. جذب مخاطب نیز تاثر بسیار زیادی در افرایش نرخ کلیک سایت دارد و برای سئو مناسب است.
  2. اولین قسمتی که کاربرد با جست و جوی عبارت کلیدی به آن بر می خورد تگ عنوان است. در صورتی که عنوان شما کاربر را جذب نکند به سرعت از سایت شما خارج می شود و تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد.
  3. زمانی که بخواهید در شبکه ی اجتماعی سایت خود را به اشتراک بگذارید تگ عنوان شما نمایش داده می شود.
  4. از تگ های عنوان برای انکر تکست ها لینک هم استفاده می شود.
محل قرار گیری تگ عنوان و کاربرد آن
  1. استفاده از تگ عنوان در مرورگر
  2. در بیشتر مواقع با استفاده از تگ عنوان به صفحات شما لینک می دهند.
  3. تگ عنوان در برخی مواقع می تواند به عنوان انکر تکست نیز به کار رود.
  4. بهتر است از تگ عنوان با استفاده از کلمه ی کلیدی در صفحه ی اصلی، صفحه ی تماس با ما و در باره ی ما نیز استفاده شود.

برای نوشتن تگ عنوان باید به چه مواردی توجه کنید؟

حال که به طور کلی با تگ عنوان و کاربرد آن آشنا شدید خوب است اطلاعاتی در رابطه با نکات نوشتن عنوان به دست آورید. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

۱. طول تگ عنوان

طول و تعداد کلمه ای برای تگ عنوان نباید خیلی زیاد یا خیلی کم در نظر گرفته شود. اگر طول آن زیاد باشد ممکن است کامل نمایش داده نشود. معمولا طول عنوان ۶۰ کاراکتر است. اما باز هم به طور دقیق نمی توان تعداد مشخصی برای آن در نظر گرفته شود.

۲. میزان کلمه ی کلیدی

توجه کنید که نباید از کلمه ی کلیدی در عنوان بیش از حد استفاده کنید. اگر بیش از حد کلمه ی کلیدی استفاده شود، گوگل آن را به عنوان خطای سایت در نظر می گیرد زیرا تجربه ی کاربری دچار مشکل می شود.

۳. استفاده از تایتل های مختلف

باید برای هر صفحه ای از سایت خود تیتر عنوان مختلف در نظر بگیرید. استفاده از عناوین مختلف باعث منحصر به فرد شدن سایت شما می شود. اگر عنوان هایی که انتخاب می کنید مثل هم در نظر گرفته شود باعث می شود گوگل نتواند صفحات سایت شما را به درستی ایندکس کند. ایندکس نشدن سایت در گوگل باعث می شود سئو سایت دچار مشکل شود و در صفحه ی اول قرار نگیرد. در برخی سایت ها مانند سایت های فروشگاهی استفاده از عناوین جدا برای صفحات کار سختی است. برای رفع این مشکل می توان از نام دسته بندی محصول، نام برند محصول و نام خود محصول برای نوشتن یک عنوان منحصر بفرد استفاده کنید.

برای نوشتن تگ عنوان باید به چه مواردی توجه کنید؟

۴. قرار دادن کلمه کلیدی در اول عنوان

بهتر است برای تاثیر گذاری بیشتر از کلمه ی کلیدی در ابتدای عنوان استفاده کنید. در نتیجه با این کار می توانید رتبه دریافت کنید.

۵. استفاده از نام برند در عنوان

اگر نام برند خود را در عنوان قرار دهید باعث می شود بیشتر در ذهن مخاطب باقی بماند. بهتر است نام برند در عنوان صفحه ی اصلی و صفحات درباره ی ما و تماس با ما قرار گیرد.

۶. برای کاربر بنویسید

سعی کنید جوری عنوان خود را بنویسید که کاربر را جذب کند. این کاربر و مشتری شماست که به افزایش فروش و گسترش کسب و کار شما کمک می کند. در نتیجه بهتر است در نوشتن عنوان به جذب مشتری توجه کنید. شکل ظاهری تیتر و استفاده از اعداد می تواند به جذابیت سایت شما کمک کند که خوب است آن این مورد را هم در نظر بگیرید.

تفاوت تگ عنوان و تگ h1 چیست؟

تگ عنوان را با تگ h1 را اشتباه نگیرید. تایتل عنوان و تگ h1 دو مورد جدا هستند و هر کدام به تنهایی بر روی سئو سایت تاثیر می گذارند. تفاوت این دو تگ در این است که تگ h1 در جست و جو نمایش داده نمی شود اما تگ عنوان همان اول ظاهر می شود. تگ h1 زمانی نمایش داده می شود که کاربر مقاله ای را باز کند اما تگ عنوان در تمامی نتایج جست و جو ظاهر می شود.


توجه!

تگ h1 و تگ html عنوان می تواند یکسان در نظر گرفته شود. اما معمولاً متفاوت بوده و تگ عنوان کامل تر و طولانی تر در نظر گرفته می‌شود. بهتر است برای تاثیر گذاری بیشتر در هر دو تگ h1 و عنوان از کلمه ی کلیدی استفاده شود.


مراحل نوشتن تگ عنوان مناسب

۱. نوشتن تگ منحصر به فرد برای عنوان

سعی کنید از عنوانی برای مقاله یا تگ عنوان در قسمت های دیگر استفاده کنید که منحصر به فرد باشد. برخی افراد بدون ایده پردازی و خلاقیت از تگ های دیگران استفاده می کنند. کپی از عناوین دیگر باعث می شود که کاربر نتواند به سایت شما اعتماد کند. اعتماد نکردن کاربران باعث از دست رفتن مخاطب، کاهش بازدید، کاهش فروش محصولات و بی اهمیت شدن سایت می شود. سایت هایی که ورودی نداشته باشند از نظر گوگل بی اهمیت هستند و دیگر در گوگل نمایش داده نمی شوند.

۲. اضافه کردن کلمه کلیدی اصلی

به خاطر اینکه عنوان اولین قسمتی است که نمایش داده می شود، بهتر است از کلمه ی کلیدی که مد نظر دارید را در عنوان به کار ببرید. توجه کنید که استفاده از کلمه ی کلیدی طولانی و دنباله دار می تواند به جذب مخاطب کمک کند.

۳. استفاده از قانون قلاب

قانون قلاب به این معنا است که شما از ترفند و کلماتی استفاده کنید که فرد به سرعت وارد سایت شود. پس از وارد شدن کاربر به سایت با نوشتن محتوایی مناسب باسد آن را در سایت خود نگه دارید. برای این کار می توانید از کلماتی استفاده کنید که احساس و عواطف کاربر را برانگیزد و یا با دیدن آن به هیجان بیفتد که وارد سایت شود.

۴. گنجاندن کلمه کلیدی در تگ عنوان

برای تبلیغ کار خود می توانید از قرار دادن کلمه کلیدی در عنوان استفاده کنید. این کار باید به صورت دقیق انجام شود تا تاثیر آن افزایش پیدا کند. البته باید به این نکته توجه کنید که صفحه اصلی سایت و صفحه درباره ما، مهم ترین مکان در سایت است که باید در آن، برند تجاری خود را به خوبی تبلیغ کنید. ولی می‌توانید در صورت امکان، برند تجاری خود را در تگ عنوان نیز به کار ببرید. سعی کنید در استفاده از کلمه ی کلیدی زیاده روی نکنید زیرا زیاده روی در کار باعث گیج شدن مخاطب می شود.

مراحل نوشتن تگ عنوان و اهمیت آن

سفارش طراحی سایت در اصفهان

همان طور که به آن اشاره کردیم طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. طراحی سایت کمک می کند که کسب و کار گسترش یابد. شرکت های مختلفی در ایران به طراحی سایت مشغول اند. برای داشتن سایت مناسب باید طراحی و انجام سئو آن را به دست افراد و شرکت های ماهر در این زمینه بسپارید. یکی از شرکت های معتبر در طراحی انواع سایت و اپلیکیشن، شرکت آترین فناوران زنده رود است. این شرکت در ارگ جهان نمای اصفهان واقع شده است که می توانید طراحی سایت خود را به آن ها بسپارید. برای دیدن نمونه کار ها کافی است به قسمت نمونه کار های سایت مراجعه کنید.


برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن

۰۲۱-۲۸۴۲۱۶۵۶۰۳۱-۳۲۱۲۱۶۵۶


سخن آخر

روش های زیادی برای گسترش کسب و کار وجود دارد. یکی از این روش ها طراحی سایت با توجه به نوع کسب و کار شما است. پس از طراحی سایت باید سئو بر روی آن صورت گیرد. سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جو گوگل است و نمی توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد. یکی از زیر مجموعه های سئو تولید محتوا است. تولید محتوا از اهمیت زیادی بر خوردار است و باعث افزایش نرخ کلیک و بازدید سایت می شود. تولید محتوا و سئو از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. یکی از این قسمت ها که اهمیت زیادی دارد، تگ عنوان است. در این مقاله قصد داشتیم به بررسی تگ عنوان و اهمیت آن در سئو بپردازیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در رابطه با تگ عنوان و کاربرد آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

الان با ما تماس بگیرید