راه های تبلیغات اپلیکیشن

در عصر حاضر کلمه ی استارتاپ تقریبا برای همه اشناست و از طرفی بیشتر کسب و کار ها هم وارد دنیای دیجیتال شده اند …حالا از این اتفاق ها چه نتیجه ای میتوان گرفت ؟
نتیجه این است که در دنیای کنونی هر روز بیشتر از ۱۵اپلیکیشن جدید ساخته و ارائه میشود و همین امر سبب سختی ساخت تبلیغ اپلیکیشن شده است در همین راستا توجه شما را به مقاله ای خلاصه و جامع در مورد تبلیغ اپلیکیشن جلب میکنم.

چگونه اپلیکیشن خود را تبلیغ کنیم ؟

اگر شما بخواهید به عنوان یک طراح اپلیکیشن، اپلیکیشن خود را به دست کاربران بیشتری برسانید. چگونه باید یا این افراد ارتباط برقرار کنید؟در جهت ساده کردن این کار کمپین های تبلیغاتی اپلیکشن باعث میشوند اپلیکیشن خود را در بزرگ ترین پلتفرم های گوگل از جمله گوگل پلی ،یوتیوب و شبکه نمایش گوگل نمایش دهید.و شما تنها کاری که باید انجام  دهید این است که یک قیمت پیشنهادی،چند سطر توضیحات و برخی ویژگی ها را به اپلیکیشن خود اضافه کنید و بقیه بهینه سازی شده اند تا به کاربران خود کمک کنند شما را پیدا کنند. برای شروع بهترین راه های افزایش نصب اپلیکیشن را بشناسید و یاد بگیرید که چگونه یک کمپین برنامه ایجاد کنید.

راه های افزایش نصب اپلیکیشن

کمپین های تبلیغاتی گوگل یکی از راه های افزایش نصب اپلیکیشن مباشد که در بالا مختصری به ان پرداختیم .از طریق این کمپین ها شما میتوانید تبلیغات خود را در پلتفرم های مختلف به نمایش بگذارید. که این کار باعث جذب مشتری بیشتر میشود.حال سوال این است که تبلیغات اپلیکیشن در هر کدام از این پلت فرم ها چگونه نمایش داده میشود.تبلیغات اپلیکیشن کجا نمایش داده میشود؟در صورتی که تبلیغات شما استاندارد های لازم را داشته باشد در پلتفرم های مختلف گوگل نمایش داده میشود …‌‌

تبلیغ اپلیکیشن شبکه جستجوی گوگل

  • جستجوی گوگل
  • شرکای جستجوی گوگل

گوگل برای جستجوی اصطلاحات مرتبط با برنامه یا دسته بندی آن، با تبلیغ شما مطابقت دارد. گوگل ادز کلمات کلیدی شما را با استفاده از چندین روش تولید می کند. از جمله استفاده از اصطلاحات جستجوی گوگل پلی که باعث شده افراد به سمت برنامه شما سوق پیدا کنند.

تبلیغ اپلیکیشن در گوگل پلی

  • نتایج جستجوی گوگل پلی
  • بخش برنامه های مرتبط با گوگل پلی: “شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید” و “مرتبط با این برنامه”
  • صفحه اصلی گوگل پلی: “پیشنهادی برای شما”

گوگل می تواند تبلیغات شما را به افرادی نشان دهد که اصطلاحات و اپلیکیشن هایی را که مرتبط با اپلیکشن شما هستند، نشان دهند. تبلیغات شما همچنین می تواند به افرادی که از صفحه جزئیات برنامه یک اپلیکیشن مشابه بازدید می کنند، نشان داده شود.

تبلیغ اپلیکیشن در کافه بازار

این محصول، موفق شده تا تبلیغ‌دهندگان را راضی نگه دارد، به گونه‌ای که ۸۰ درصد اپلیکیشن‌هایی که تبلیغات داشته‌اند، وقتی کمپین‌شان تمام شده، در کمتر از ۳ روز برگشته‌اند و دوباره تبلیغ داده‌اند که همین نشان می‌دهد از این سیستم رضایت دارند.برای نمایش اپلیکیشن‌ها در نتایج جستجو، معیارهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود. بازدید، دانلود و نگهداشت سه فاکتور اصلی در این رابطه هستند: «مهم است که وقتی نتیجه‌ای را نمایش می‌دهیند، کاربر صفحه کدام اپلیکیشن را می‌بیند، کدام را دانلود می‌کند و در نهایت پس از نصب، هرکدام را چه مدت نگه می‌دارند.»

کافه‌بازار برای قیمت‌گذاری جایگاه‌های تبلیغاتی، از روش بیدینگ یا قیمت پیشنهادی استفاده می‌کند. که پیش‌تر در سرویس‌های مشابه به‌کار گرفته شده است. کافه‌بازار حساسیت زیادی در حفظ تجربه‌ی کاربری دارد؛ به همین دلیل، عملکرد اپلیکیشن تبلیغ‌کرده را به‌دقت بررسی می‌کند. همچنین، برای حفظ جایگاه تبلیغاتی اپلیکیشنی که تبلیغ کرده است، میزان نصب آن‌ها را زیرنظر می‌گیرد.

تبلیغات در کافه‌بازار بدین‌صورت انجام می‌گیرد که پس از ورود به پنل کاربری، باید با انتخاب کلیدواژه‌های مدنظر خود، فرایند بیدگذاری (ارائه‌ی قیمت پیشنهادی) را آغاز کنید. گفتنی است حداقل قیمت ۷۵۰ تومان برای هر جست‌وجو است. 

تبلیغ اپلیکیشن در یوتیوب

صفحات یا محتوای مرتبط در یوتیوب

گوگل ادز می تواند. تبلیغات شما را در یوتیوب در جایی که احتمالا کلیک می شود نشان دهد و به احتمال زیاد برنامه شما دانلود می شود.

تبلیغ اپلیکیشن شبکه نمایش گوگل

  • جیمیل
  • اپلیکیشن های دیگر
  • وب سایت های تلفن همراه سایت های خبری ، وبلاگ ها و سایت های دیگر در سراسر اینترنت

بر روی افزایش نصب تمرکز کنید

افزایش نصب اپلیکیشن این روزها دغدغه تمام اشخاصی است که مدیریت یک برنامه یا اپلیکیشن را بر عهده دارند. با افزایش نصب به طبع مخاطبین و فروش بیشتر هم دست پیدا خواهید کرد و برای اینکه به این مهم دست پیدا کنید می توانید از تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادز استفاده کنید.

گوگل ادز پیشنهادات و هدفهای شما را بهینه می کند تا در افزایش کاربران اپلیکیشن به شما کمک کند. کارکرد افزایش نصب اپلیکیشن از طریق گوگل ادز اینگونه است که بایستی کمپین اپلیکیشن برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید. پیشنهادی که تعیین کرده اید باید میانگین مبلغ مورد نظر برای هربار نصب برنامه شما باشد. به عنوان گزینه ای پیشرفته در تجربه جدید گوگل ادز، می توانید کاربران را که احتمالا اقدام به نصب و اجرای یک عمل خاص دارند، هدف قرار دهید. در کمپین افزایش نصب اپلیکیشن گوگل سعی می‌کند. تبلیغات شما را به افراد مرتبط با اپلیکیشن‌تان و کسانی که علاقه مند به نصب اپلیکیشن‌تان هستند، نمایش دهد.

بر روی اقدامات درون برنامه ای تمرکز کنید.

در صورتیکه هدف شما پیدا کردن گروه خاص‏تری از کاربران است و عملکرد اصلی برنامه را به عنوان یک رویداد تبدیل ردیابی می کنید، استفاده از این گزینه بهترین پیشنهاد است! منظور از تبدیل، برخورد و تعامل کاربر با تبلیغ شماست.

با فعال‌کردن این گزینه، بعدها گوگل ادز می‌تواند قیمت مناسب برای تبلیغات شما را ارزیابی کند؛ به این ترتیب، شما می‌توانید با هزینه مناسب، بهترین نتیجه را از تبلیغات بگیرید.


بیشتر بخوانید :آشنایی با تبلیغات گوگل ادز


بر روی ارزش اقدامات درون برنامه ای تمرکز کنید.

برای تبلیغاتی که بر روی ارزش اقدامات درون برنامه ای متمرکز شده است، Google Ads روی افرادی که احتمالا بهترین ارزش را در طول زمان تولید می کنند، متمرکز خواهد شد. پیشنهادی که تعیین کرده اید باید میانگین مبلغ تبدیل (برای مثال درآمد) باشد که می خواهید برای هر دلاری که برای تبلیغات صرف می کنید، دریافت کنید. به این هدف بازگشت به تبلیغات-هزینه (Target ROAS) گفته می شود. اگر هدف شما این است که اطمینان حاصل کنید که کاربران ۰.۵ دلار از خریدهای داخل برنامه را در طول تبدیل برای هر ۱ دلار تبلیغی که خرج کرده اید ، خرج می کنند ، ROAS هدف را ۵۰٪ تعیین می کنید.

نصب بیشتر در ازای چه مقدار هزینه و درآمد؟

تبلیغ صحیح و کارآمد سبب افزایش تعداد نصب اپلیکیشن شما شده و کاربران بیشتری را به سمت شما جذب خواهد کرد. مانند سایر تجارت‏ها، در این مسیر نیز شما باید برای رسیدن به درآمدهای هنگفت، هزینه‏ های اولیه را بپردازید. بدین ترتیب که پس از اینکه به تعداد قابل توجهی از نصب رسیدید شما میتوانید از سرویس ادموب گوگل استفاده کنید. با استفاده از سرویس ادموب گوگل شما می توانید تبلیغات مختلف و ترجیحا مرتبط را در اپلیکیشن خود به نمایش بگذارید و درآمد خوبی کسب کنید. بدین ترتیب هزینه هایی که برای تبلیغات اپلیکیشن خود انجام داده‏ اید به شما بازگشته و درواقع به درآمد دلخواه خواهید رسید. از سوی دیگر با ایجاد ارزش افزوده‏ای کاربردی در اپلیکیشن، کاربران حاضرند در ازای پرداخت هزینه از امکانات ارائه شده استفاده نمایند.

کلام آخر

تبلیغات درست کار دشوار و حائز اهمیتی است. به کمک تبلیغ در گوگل ادز می‌توانید هرچه سریع‌تر آگهی‌های تبلیغاتی خود را بسازید، آن‌ها را در بازار هدف نمایش دهید. و از نتایج این بازاریابی لذت ببرید. استفاده از گوگل ادز برای تبلیغات اپلیکیشن، می‌تواند تعداد دانلود اپلیکیشن را به نحوی چشمگیر و باورنکردنی افزایش دهد. گوگل ادز از غول‌های بازاریابی وب‌سایت‌های اینترنتی است.

حال که متوجه شدید! چگونه اپلیکیشن خود را تبلیغ کنید و با راه های افزایش نصب اپلیکیشن و کاربران آشنا شدید، بهتر است دست به کار شده، از نتیجه شگفت زده شوید و به کسب درآمد بالابپردازید.

  • برچسب ها :

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو