طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان

شاید شما هم در فکر طراحی سایت اختصاصی برای خود یا مشتری باشید. اما نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و این فکر شما را مشغول کرده باشد. امکان دارد شما نیز مایل به یادگیری ساخت سایت باشید. ممکن است شما دانشجو باشید و نیاز به طراحی یک سایت ساده یا پیچیده برای رزومه خود باشید. اگر شما هم به فکر طراحی هستید پیشنهاد می‌کنم مقاله ما را تا انتها دنبال کنید.

منظور از طراحی سایت چیست؟

امروزه برای فروش و پیشرفت در شغل نیاز به یک سایت برای توسعه کار احساس می‌شود و افراد مختلفی علاوه بر فروش محصولات خود به‌صورت سنتی (مغازه) اقدام به فروش لوازم خود از طریق سایت می‌کنند. یا اینکه فقط از طرق سایت فروش خود را انجام می‌دهند. ممکن است شما یک پزشک باشید و مایل هستید مراجعان نوبت‌های خود را به‌صورت اینترنتی رزرو کنند. شما ممکن است تمایل به این داشته باشید که خدمات خود را در سایت به بازدیدکنندگان معرفی کنید.

منظور از ساخت سایت فرایندی است که از ساخت صفحات وب، تهیه و تولید محتوا، دیزاین‌های گرافیکی و همچنین استفاده از اصول سئو استفاده می‌شود. ساخت هر سایتی یک سری مراحل دارد که سعی می‌کنیم در این مقاله به توضیح آنها بپردازیم.در صورت تمایل می توانید جهت طراحی سایت با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.در زیر می تواند نمونه صفحات طراحی شده توسط آترین فناوران را مشاهده کنید.

تماس با کارشناسان آترین فناوران و سفارش اپلیکیشن ۰۹۱۳۶۵۶۹۷۶۹

  سایت فروشگاهی

برای ساخت سایت چه روش‌هایی موجود است؟

دو روش کلی برای ساخت سایت وجود دارد که با نام‌های استاتیک و داینامیک شناخته می‌شوند.

ویژگی سایت‌های استاتیک

  • عدم امکان تغییر به‌وسیله مدیر سایت (فقط به‌وسیله طراح سایت امکان تغییر وجود دارد)
  • سایت‌هایی با کاربرد معرفی
  • محتوای داخلی سایت خیلی کم آپدیت می‌شود
  • کمتر پیش می‌آید که در این سایت‌ها خدمتی به‌صورت آنلاین ارائه شود
  • هزینه طراحی این سایت‌ها نسبتاً پایین‌تر از سایت‌های دیگر می‌باشد
  • این سایت‌ها معمولاً به‌وسیله html ، css و جاوا اسکریپت طراحی می‌شوند.
  • سرعت بالای این سایت‌ها از مزیت‌های آنها می‌باشد.

ویژگی سایت‌های داینامیک

قابلیت تغییر محتوا، اضافه‌کردن محتوا و … توسط مدیر سایت

هزینه طراحی این‌گونه سایت‌ها بالاتر از سایت‌های استایک است (ذکر این نکته واجب که این سایت‌ها هزینه‌های دیگری به دنبال ندارند)

ساخته‌شدن این سایت ها بر اساس نیاز و توانایی برای پرداخت هزینه آن توسط کاربر انجام می شود.

قابلیت بالای انعطاف‌پذیری این سایت‌ها

تماس با کارشناسان آترین فناوران و سفارش اپلیکیشن ۰۹۱۳۶۵۶۹۷۶۹

   

مراحل موردنیاز طراحی سایت چیست؟

برای انجام هر کاری باید یک سری مراحل را طی کرد. طراحی سایت نیز یک سری مراحل دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

مشورت و تصمیم‌گیری به‌وسیله طراح سایت و کارفرما

در این مرحله که مرحله اول ایجاد سایت محسوب می‌شود اما هنوز کار به طور رسمی آغاز نشده است. کارفرما درخواست‌های خود را به‌صورت مستند و در قالب یک سند به طراح ارائه می‌دهد. طراح و کارفرما روی یک سری اصول تصمیم‌گیری می‌کنند. آترین فناوران توانایی این را دارد سایتی مطابق با درخواست‌های شما طراحی کند. در صورتی که تمایل به ساخت سایت حرفه‌ای دارید از همکاران مجرب ما در این زمینه مشاوره رایگان بخواهید.

بررسی محتوای ارائه شده کارفرما توسط طراح سایت

در این مرحله محتوای ارائه شده توسط کارفرما که ممکن است شامل متن، تصاویر گرافیکی، لگوهای مختلف و…باشد بررسی می‌شود و بهترین شیوه برای ارائه آنها مشخص می‌شود. آترین فناوران توانایی این را دارد باتوجه‌به محتوای شما بهترین شیوه را برای شما در نظر بگیرد که یک سایت با سرعت بالا و جزء رتبه‌های برتر گوگل را داشته باشید.

طرح گرافیکی اولیه و قالب سایت (wireframe)

پس از تصمیم‌گیری در مورد محتوای سایت نوبت به طرح اولیه می‌رسد. در این مرحله از برگه‌های اصلی سایت مانند صفحه اصلی، تماس با ما و…طراحی اولیه انجام شده و نمای کلی‌سایت به مشتری ارائه می‌شود تا تصمیم‌گیری برای مشتری راحت‌تر باشد. پس از آنها در یک طرح اصولی به توافق می‌رسند. همچنین آترین فناوران نمای اولیه قالب سایت را نیز طراحی می‌کند. انتخاب رنگ و مدل قالب باتوجه‌به نوع محتوا و نوع سایت مشخص می‌شود. تمامی طرح و نمای موردنظر و رنگ و لعاب ظاهری قبل از هر چیزی به تأیید کارفرما می‌رسد.

آغاز کدنویسی و برنامه‌نویسی سایت

پس از توافق در مورد طرح اولیه و خریدهاست و دامنه کدنویسی سایت به‌صورت اصولی و باتوجه‌به درخواست کارفرما و تأیید طرفین آغاز می‌شود. برای این کار می‌توان از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده نمود یا اینکه به سمت برنامه‌نویسی از ابتدا تا انتها رفت که هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

خریدهاست و دامنه سایت و راه‌اندازی سایت

در این مرحله باتوجه‌به محتوای سایت شماهاست و دامنه جهت اجرای سایت خریداری می‌شود. زیرا اطلاعات شما باید روی‌هاست ذخیره شوند، در خریدهاست باید پهنای باند را در نظر گرفت. هر بار که فردی به سایت شما می‌آید، مقداری اینترنت مصرف می‌شود تا صفحات سایت به او نمایش داده شوند. به مقدار اینترنتی که برای نمایش این صفحات مصرف می‌شود، پهنای باند می‌گویند.

هرچه سایتی پربازدیدتر باشد پهنای باند نیز باید بیشتر باشد که در این مرحله سایت شما راه‌اندازی شده و در هر نقطه‌ای از جهان باشید این‌سایت در مرورگر قابل‌مشاهده خواهد بود و کاربران می‌توانند از آن استفاده نمایند.

تماس با کارشناسان آترین فناوران و سفارش اپلیکیشن ۰۹۱۳۶۵۶۹۷۶۹

 

طراحی سایت شما در اصفهان

در صورتی که شما نیز قصد دارید برای شرکت، رستوران، فروشگاه، کلینیک خود سایت طراحی کنید، آترین فناوران در اصفهان با تیم حرفه‌ای از صفر تا صد در کنار شما است و توانایی این را دارد با کمترین هزینه، بهترین و باکیفیت‌ترین سایت را برای شما ایجاد کند.

آشنایی با فرانت‌اند

فرانت‌اند شامل تمام خصوصیات سایت شماست که در معرض دید عموم قرار می‌گیرد که شامل متن و طرح و رنگ و … است. این کار توسط فردی با نام فرانت کار انجام می‌شود. برای طراحی سایت به این روش نیاز به دانستن زبان‌هایی با نام‌های html ، css و جاوا اسکریپت است. برای سایت‌های بزرگ برای طراحی صفحات وب همچنین نیاز به یک گرافیست نیز می‌باشد. به‌وسیله فرانت‌اند این امکان برای شما ایجاد می‌شود که با امکانات بک‌اند کار کنید.

در واقع فرانت‌اند سمت کاربر می‌باشد و همچنین مشتری با آن در ارتباط است. فرانت‌اند کار مسئول تمام جنبه‌های ظاهری و بصری سایت است که مربوط به کاربر است.

آشنایی با بک‌اند

اگر بخواهیم بک‌اند را به زبان و قابل‌فهم توضیح دهیم، بک‌اند سمت سرور بوده و قابل‌مشاهده و ارتباط نیست. در واقع بک‌اند مربوط به چیزی است که در پشت سایت اتفاق می‌افتد. آنچه شما در مانیتور مشاهده می‌کنید با پشتیبانی بک‌اند امکان‌پذیر است.

فردی که با قسمت بک‌اند کار می‌کند، توسعه‌دهنده سایت است. به‌غیراز کارهایی که طراحان فرانت‌اند انجام می‌دهند. بقیه امور سایت به عهده توسعه‌دهنده است.

تماس با کارشناسان آترین فناوران و سفارش اپلیکیشن ۰۹۱۳۶۵۶۹۷۶۹

  رزومه

کلام آخر

طراحی انواع سایت‌ها شرکتی، فروشگاهی و خبری ممکن است موردنیاز هر حوزه‌ای باشد. طراحی سایت باعث می‌شود حرفه شما به کل جهان نمایش داده شود. این کار باعث پیشرفت شما می‌شود چرا که هر فردی با جستجوی ساده در حیطه شغلی شما ممکن است با سایت شما برخورد داشته باشد.

سایت‌هایی که طراحی می‌شوند. یا استایک هستند یا داینامیک. هرکدام از این‌ها خصوصیاتی دارند. برای طراحی سایت باید مراحلی طی شود که شامل تصمیم‌گیری، بررسی محتوا، طرح گرافیکی اولیه، آغاز کدنویسی، خریدهاست، دامنه و راه‌اندازی سایت است. درصورتی‌که برای پیشبرد سایت خود نیاز به یک سایت حرفه‌ای دارید می‌توانید از مشاوران آترین فناوران در این زمینه کمک بخواهید.

دیدگاه ها

مزیت داشتن سایت – آترین فناوران | طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل

[…] ترتیب مشتریان سطح بالایی از رضایت را تجربه می کنند. وب سایت شما با روش های دیگر نیز به افزایش ارزش شغل شما کمک کند. […]

پاسخ
متاورس چیست و چه آینده‌ای پیش‌روی بشر است – آترین فناوران | طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل

[…] فروشگاه می کنند. سپس با نصب بنرهای تبلیغاتی همانند سایت هایی که امروزه این امر را به عهده دارند محصول خود را به […]

پاسخ

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.