قرارگیری در صفحه اول گوگل

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

مقدمه

امروزه صاحبان کسب و کار برای رونق و گسترش کار خود از طراحی سایت های اینترنتی استفاده می کنند. در طراحی سایت باید به نکاتی مهم مانند سئو، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و… توجه شود. برای افزایش بازدید سایت و جذب مخاطبان بیشتر نیاز است اقداماتی بر روی آن انجام شود. قرار گیری در صفحه اول گوگل کار آسانی نیست. توصیه می شود برای داشتن سایتی مناسب و قرارگیری آن در صفحه اول گوگل طراحی آن را به دست افراد ماهر در این زمینه بسپارید. در ادامه ی مقاله به توضیح اینکه چگونگی قرارگیری در صفحه اول گوگل می پردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست

طراحی سایت به چه معناست؟

روش های قرارگیری در صفحه اول گوگل و کسب رتبه از آن

ارزیابی عملکرد سایت

موانع قرارگیری سایت در نتایج اول جست و جو

سفارش طراحی سایت و سئوی آن در اصفهان


طراحی سایت به چه معناست؟

امروزه برای اینکه کسب و کار ها رونق بسیار زیادی پیدا کنند دیگر استفاده از روش های قدیمی پاسخگوی این نیاز نیست. زیرا در دنیایی که داریم در آن زندگی می کنیم تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است. شناخته شدن کسب و کار ها معمولا از طریق سایت و به طور کلی فضای اینترنتی اتفاق می افتد. هر نوع کسب و کاری نیاز به طراحی سایت دارد تا آن را به افراد مختلف در سراسر دنیا نمایش دهد. باید بدانید که طرحی سایت به تنهایی کافی نیست و علاوه بر آن بر روی سایت باید سئو، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و… انجام شود. در صورتی سایت شما موفق می شود که در صفحه ی اول نتایج جست و جوی گوگل قرار گیرد. قرارگیری در صفحه اول نتایج گوگل کار آسانی نیست و از طرفی کاربران تنها به صفحاتی که در نتایج اول گوگل باشند، اعتماد می کنند.
بیش از ۲۰۰ روش برای قرار گیری سایت در نتایج اول جست و جو وجود دارد که در طراحی و سئو باید مورد بررسی قرار گیرد.

طراحی سایت به چه معناست؟

سئوی سایت

سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جست و جوی گوگل است. با انجام انواع روش های سئو، سایت در صفحه ی اول نتایج جست و جو قرار می گیرد. البته در کنار سئو باید محتوای مناسب نیز برای سایت خود ایجاد کنید. محتوای جذاب باعث جذب مخاطبان بیشتر و قرارگیری در صفحه اول گوگل می شود. یکی دیگر از نکاتی که بهتر است به آن توجه داشته باشید ظاهر سایت است. طراحی گرافیکی مناسب با توجه به نوع سایت کمک بسیار زیادی در جذب کاربر و ماندن در سایت شما می کند. سایت هایی که طراحی زیبا ندارند یا از قالب های رایگان و ساده در آن ها استفاده شده است بازدیدی کسب نخواهند کرد.

روش های قرارگیری در صفحه اول گوگل و کسب رتبه از آن

همان طور که اشاره کردیم بیش از ۲۰۰ روش برای قرارگیری در صفحه اول گوگل وجود دارد. در ادامه ی مقاله به توضیح ۱۰ مورد از پرکاربرد ترین آن ها می پردازیم.

۱. دامنه (نام سایت)

نام سایت یا همان دامنه اولین اطلاعاتی است که کاربران با آن به جست و جوی سایت شما می پردازند. در نتیجه با توجه به نوع کسب و کار خود باید دامنه را طوری انتخاب کنید که ساده باشد و در ذهن جای گیرد. بهتر است در نام دامنه از کلمه ی کلیدی استفاده کنید. کپی نام از دیگران برای دریافت بازدید بیشتر به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا کاربران بسیار باهوش اند و با دیدن کپی بودن آن به سایت شما وارد نمی شود. در نتیجه دچار کاهش مخاطب خواهید شد. دامنه تا حدی در نمایش نوع سایت شما تاثیر گذار است.

دامنه (نام سایت) برای قرارگیری در صفحه اول گوگل

۲. توضیحات تگ متا

هنگامی که موضوعی را جست و جو می کنید در زیر سایت ها توضیحاتی در رابطه با مقاله در حد چند کلمه آورده شده است. به این توضیحات متا تگ می گویند. متا تگ های جذاب باعث می شود کاربران ترغیب شوند تا مقاله ی شما را مطالعه کنند و یا به قسمت های مختلف سایتتان بروند. باید در متا تگ ها از کلمه ی کلیدی استفاده کنید. متا تگ عنوان در واقع قسمتی است که باید با استفاده از کلمات کلیدی در آن به موتور های جست و جو کمک کنید تا سایت شما را بشناسند. این کار تاثیر زیادی در قرارگیری سایت در صفحه ی اول نتایج جست و جو می گذارد.

۳. تگ عنوان H1

موضوعات اصلی مقاله در بالای آن به عنوان تگ عنوان نوشته می شوند. استفاده از کلمات کلیدی در این قسمت باعث افزایش بازدید سایت شما می شود. توجه داشته باشید که تگ عنوان را نباید با توضیحات عنوان متا اشتباه بگیرید. تگ عنوان باید با توضیحات متا متفاوت باشد. از تگ H1 فقط یک بار در مقالات استفاده می شود و در قسمت های دیگر مقاله با توجه به نوع آن باید از تگ های H2، H3، H4 و… استفاده کرد.

۴. کلمات کلیدی در متن

در متن مقاله ی خود باید از کلمات کلیدی و مترادف آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از کلمات کلیدی دارای استاندارد می باشد و بیش از حد استفاده کردن از آن نه تنها مفید نیست بلکه بازدید مقاله را کم می کند. تعادل در استفاده از کلمات کلیدی باید رعایت شود. در صورتی که کلمه ی کلیدی بیش از حد تکرار شود، از طرف گوگل جریمه خواهید شد و اگر کم استفاده کنید در نتایج جست و جو قرار نمی گیرید.

۵. استفاده از تگ ALT برای عکس ها

یکی از راه های قرارگیری در صفحه اول گوگل قرار دادن توضیحاتی کوتاه برای عکس است. وقتی عبارتی را جست و جو می کنید برای برخی مقالات عکس هایی متناسب با موضوع نمایش داده می شود. این عکس ها به کمک تگ ALT از موتور های جست و جوی گوگل رتب گرفتند و در برخی موارد کاربر با دیدن آن عکس جذب محتوا و سایت می شود. در نتیجه بهتر است از کلمات کلیدی در این تگ استفاده کنید.

۶. لینک داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی و خارجی کمک زیادی به دیده شدن سایت می کند. اگر در مقاله به قسمت های مختلف سایت خود لینک دهید به این کار لینک سازی داخلی می گویند. توجه داشته باشید که در لینک دهی به قسمت های مختلف سایتتان زیاده روی نکنید. بر خلاف لینک سازی داخلی اگر به سایت افراد دیگر لینک بدهید لینک خارجی به حساب می آید. لینک خارجی که به سایت وارد می شود به موتورهای جست و جوی گوگل این موضوع را نشان می دهد که سایت شما معتبر و قابل اعتماد از سوی کاربران است.

۷. سرعت سایت

مسئله ی بسیار مهم که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی کرد سرعت سایت است. سرعت لود سایت باید بالا باشد در غیر این صورت مخاطبان از سایت شما خارج می شوند. خارج شدن مخاطبان از سایت تاثیر منفی در سئو و قرارگیری سایت در نتایج اول جست و جو می گذارد.

۸. ریسپانسیو بودن

یکی از ابزار های در دسترس کاربران تلفن همراه است. کاربران زیادی در طول روز با استفاده از تلفن همراه به سایت های مختلف مراجعه می کنند. برای اینکه سایت در نمایشگر موبایل نیز دقیق نشان داده شود باید ریسپانسیو باشد. در طراحی سایت باید به این مورد توجه ویژه ای شود. هنگامی که کاربر با تلفن همراه وارد سایت شما شود اما نتواند به راحتی به قسمت های آن دسترسی پیدا کند موجب سردرگمی آن می شود. در نتیجه به سرعت سایت را ترک می کند.

ریسپانسیو بودن برای قرارگیری در صفحه اول گوگل

۹. تعامل با کاربران

اینکه سایتی با کاربران خود تعامل داشته باشد تاثیر مثبتی در ذهن آن ها ایجاد می شود. در نتیجه کاربران دوباره ترغیب می شوند که به سایت مراجعه کنند. برای این کار بهتر است به کامنت هایی که کاربران می گذارند توجه داشته باشید و به خوبی به آن ها پاسخ دهید. همچنین اگر سایت خدمات رسانی و فروشگاهی دارید بهتر است بعد از انجام روند فروش و یا ارائه ی خدمات با آن ها تماس بگیرید و نظرشان را بپرسید.

۱۰. استفاده از تبلیغات کلیکی

اگر سایتی جدید و نوپا دارید و یا اینکه قصد قرارگیری در صفحه اول نتایج گوگل را با سرعت زیاد دارید می توانید از تبلیغات کلیکی استفاده کنید. گوگل این قابلیت را در اختیار شما قرار داده تا به تبلیغ کسب و کار خود در سایت های مختلف بپدازید. با هر کلیکی که بر روی تبلیغ شما می شود موظفید به سایت پول پرداخت کنید و سایت نیز کاربران را به سایت شما هدایت می کند.


اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با تبلیغ کلیکی به دست آورید پیشنهاد می کنیم به مقاله ی تبلیغات کلیکی چیست مراجعه فرمایید.


استفاده از تبلیغات کلیکی برای قرارگیری در صفحه اول گوگل

ارزیابی عملکرد سایت

علاوه بر انجام مراحل بالا باید با استفاده از برنامه هایی مانند گوگل آنالیتیکس و یا معرفی سایت به گوگل سرچ کنسول آن را مورد بررسی قرار دهید. با استفاده از این ابزار ها می توانید مشکلات سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و آن ها را بر طرف سازید. بر طرف کردن مشکلات کمک بسیار زیادی به قرارگیری سایت در نتایج صفحه ی اول می کند. موارد مطرح شده در بالا تنها بخش کوچکی از کارهایی است که باید برای بهبود سایت خود انجام دهید.
سئو مسئله ی مهمی است که باید به آن توجه کنید اما دقت بیش از اندازه بر سئو و انجام کارهای مختلف برای بهبود آن در برخی موارد باعث ضرر رسیدن به سایت شما می شود.

موانع قرارگیری سایت در نتایج اول جست و جو

  1. محتوای کپی شده از دیگران
  2. پایین بودن سرعت سایت
  3. جذابیت نداشتن محتوا و استفاده ی بیش از اندازه از کلمان کلیدی
  4. انتخاب نادرست از کلمات کلیدی و همچنین استفاده ی نامناسب از آن
  5. در انتشار محتوا باید تداوم را رعایت کنید. این کار به موتورهای جست و جو این پیام را می رساند که سایت پویا است.
  6. بهترین تکنیک ها برای سئو باید رعایت شود و عدم رعایت آن و استفاده از سئوی کلاه سیاه برای کسب سریع رتبه خطراتی برای سایت شما به همراه خواهد داشت.
  7. طراحی سایت بهتر است ساده و در عین حال منحصر به فرد باشد. پیچیدگی در سایت باعث سردرگمی مخاطب می شود.
  8. هم خوانی نداشتن لینک های درونی سایت با موضوع

سفارش طراحی سایت و سئوی آن در اصفهان

عده ای بر این باورند که تنها طراحی سایت کافی است و نیازی نیست بر روی آن عمل دیگری انجام شود. باید بگوییم این طرز فکر کاملا اشتباه است. علاوه بر طراحی سایت باید سئوی آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد. سایت ها با داشتن سئوی مناسب از سمت گوگل رتبه دریافت می کنند. این کار باعث قرارگیری در صفحه اول گوگل می شود. برای اینکه سئو و طراحی سایت به طور مناسب انجام شود باید آن را به شرکت های ماهر در این زمینه بسپارید. یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در طراحی انواع سایت و اپلیکیشن های اینترنتی شرکت آترین فناوران است. با مراجعه به سایت آترین فناوران می توانید نمونه کارهای این شرکت را مشاهده کنید.


در صورتی که قصد سفارش طراحی سایت را دارید می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن

۰۲۱-۲۸۴۲۱۶۵۶۰۳۱-۳۲۱۲۱۶۵۶


سفارش طراحی سایت و سئوی آن در اصفهان

سخن آخر

امروزه برای گسترش کسب و کار نیاز است از سایتی مناسب با توجه با آن داشته باشید. طراحی سایت به تنهایی کافی نیست و باید سایت در نتایج اول گوگل قرار بگیرد. سایت هایی که در صفحه ی اول جست و جو هستند علاوه بر افزایش بازدید اعتماد مخاطبان را نیز راحت تر جذب می کنند. روش های مختلفی برای قرارگیری سایت در صفحه ی اول نتایج جست و جو وجود دارد. طراحی گرافیکی سایت، سئو، تولید محتوا و… را باید جدی بگیرید. برای بهتر انجام شدن این کار باید طراحی سایت خود را به شرکت های حرفه ای در این زمینه بسپارید. یکی از شرکت های معتبر در طراحی سایت و اپلیکیشن آترین فناوران است. در این مقاله به طور کامل به بررسی چگونگی قرارگیری در صفحه اول گوگل پرداختیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. همچنین شما همراهان عزیز می توانید سوالات خود را در خصوص این مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاه شما

جستجو

الان با ما تماس بگیرید