طراحی سایت در اصفهان چگونه است

امروزه اینترنت و فضای مجازی بستر مناسبی برای گسترش کسب و کارها فراهم کرده است به طوری که بسیاری از فروشگاه های تجاری در فضاهای مجازی رونق پیدا کرده اند. طراحی سایت در اصفهان یکی از کسب و کارهایی است که برای رونق گرفتن فروشگاه ها، کلینیک ها و سایر نهادهایی که در فضای مجازی حضور دارند فعالیت می کند.

تاریخچه ی تولید اولین وب سایت در جهان

تاریخ تولید اولین وب سایت مربوط می شود به حدود ۴۱ سال پیش که توسط تیم برنرزلی طراحی و بر روی اینترنت قرار گرفت .طراحی این وب سایت بسیار ساده بود. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که این وب سایت هنوز در دسترس می باشد. پیش نیاز طراحی سایت در اصفهان این است که شما در زبان انگلیسی در سطح خوبی قرار داشته باشید. زیرا منابع مطمئن و قوی در رابطه با آی تی و طراحی سایت در اصفهان به زبان انگلیسی می باشند. امروزه استفاده از نرم افزارهای گوناگون و پیشرفت تکنولوژی شرایطی را برای طراحی سایت در اصفهان فراهم کرده است که می توانید وب سایت های زیبا و همچنین اپلیکیشن های متنوعی طراحی کنید. منظور از طراحی سایت در اصفهان مجموعه مهارت هایی است که کلیه ی اجزای سایت را تولید می کند و وظیفه ی آن به عهده ی یک طراح سایت می باشد. مراحل طراحی و ساخت وب سایت نیازمند نیروهایی با مهارت های مختلف است. برخی از این متخصصین عبارتند از کارشناس گرافیک، مهندس برنامه نویس و….

در میان مهارت ها و تخصص هایی که برای طراحی وب سایت مورد نیاز است طراح وب از همه مهمتر می باشد.

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان و معرفی انواع وب سایت

·        استاتیک: این نوع از وب سایت ها در ابتدا صرفا برای معرفی به کاربر طراحی و تولید می شدند در واقع اطلاعات و طراحی سایت بروزرسانی نمی شود البته دیگر کسی از این روش طراحی سایت در اصفهان استفاده نمی کند.

·        داینامیک: در این روش از طراحی وب سایت مدیر سایت می تواند مطالب، فرم ها، قالب وب سایت و… را تغییر دهد.

مراحل طراحی سایت در اصفهان عبارتند از:

·        طراحی و تولید یک وب سایت نیازمند یک برنامه ریزی می باشد.

·        جمع آوری یک محتوای مناسب

·        طراحی و اجرای گرافیک مناسب

·        تسلط به برنامه نویسی و کد نویسی

·        طراحی یک سیستم مناسب برای مدیریت محتوا

·        قرار دادن محتوا و اطلاعات اولیه بر روی سایت

·        بازنگری وب سایت و تست آن

 

طراحی سایت در اصفهان و زبان های طراحی

مهندسین طراح وب سایت اصولا تمام زبان های برنامه نویسی را باید بلد باشند اما برای طراحی سایت در اصفهان تسلط به برخی از زبان های برنامه نویسی بسیار حائز اهمیت است.

·        Html یا Html5 : اولین زبان مورد استفاده در طراحی سایت در اصفهان Html می باشد. این زبان اطلاعات را در قالب فرمت تصویری و متنی به نمایش می گذارد.

·        Css یا css3: این برنامه نیز سبب می شود طراح به امکانات بیشتری دسترسی پیدا کند.

·        Javascript: مهندسین برنامه نویسی از این برنامه برای پویایی صفحات وب استفاده می کنند.

·        Jquery: زیر مجموعه ای از زبان java script می باشد و در واقع این برنامه را بروز رسانی می کند.

وب همان www است که در کنار آدرس سایت قرار می گیرد در واقع بخشی از آدرس سایت می باشد و توسط آن شما به وب سایت مورد نظر اتصال پیدا می کنید. به طور کلی برای این که بتوانید به وب سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنید باید آدرس سایت را ثبت کنید هر آدرس سایت از چند بخش تشکیل شده است که عبارتند از: پروتکل(http)، اسم سایت، پسوند نام سایت که می تواند(.ir، .com و…)

طراحی سایت در اصفهان

 طراحی سایت (طراحی وایرفریم، طراحی گرافیک، کدنویسی، راه اندازی)

·        وایر فریم: در مرحله ی طراحی وایرفریم فردی که به طراحی سایت می پردازد ابتدا یک نقشه ی کلی از وب سایت را طراحی می کند در این شمای کلی جایگاه المان ها، منوها، گرافیک صفحات و … صورت می گیرد در صورت تایید مشتری طراحی سایت در اصفهان وارد مرحله ی بعدی می شوند.

·        طراحی گرافیک: در این مرحله به آیتم ها و کلیه ی قسمت های وب سایت توسط نرم افزارهای مختلف رنگ داده می شود البته رنگ ها براساس نوع کسب و کار تعیین می شوند.

·        برنامه نویسی و کد نویسی: برنامه نویسی سایت نیز باید با توجه به نظر مشتری انجام بگیرد و برای مدیریت سایت می توان از برنامه های وردپرس استفاده کرد.در این بخش اینکه طراح از کدنویسی یا برنامه وردپرس برای مدیریت وب سایت استفاده کند کاملا متناسب با نیاز مشتری و هزینه ای که برای آن در نظر گرفته است می باشد.

·        راه اندازی وب سایت: پس از اینکه سه مرحله ابتدایی را به طور کامل پشت سر گذاشتید نوبت به مرحله نهایی است در این مرحله یک هاست و یک دامنه باید برای آن تهیه کنید بدین ترتیب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد.

طراحی سایت در اصفهان

وظایف یک طراح سایت چیست؟

همان طور که در قسمت قبل بیان شد هر قسمت از طراحی وب سایت نیاز به تخصص و تجربه ی ویژه ای دارد به طور کل طراحی وب سایت یک کار تیمی و گروهی می باشد به همین علت بسته به این که طراح کدام مرحله از طراحی وب سایت را در نظر بگیرد وظایف وی تعریف می شود.در واقع برای طراحی وب سایت به دو تیم مجزا نیاز داریم که وظیفه ی یک تیم طراحی ظاهر سایت است و یک تیم دیگر باید مدیریت سایت را تنظیم کند.

 

وظایف تیمی که طراحی ظاهر سایت را به عهده دارد

منظور از شکل و ظاهر سایت تمام قسمت هایی از سایت می باشد که کاربر به هنگام ورود به سایت آن را مشاهده خواهد کرد.مهندسی که وظیفه ی طراحی ظاهر سایت را دارد باید به زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشد. در زمان اجرای پروژه های بزرگ و سنگین در تیم برنامه نویسی یک فرد دیگر نیز قرار می گیرد که کلیه ی کارهای گرافیکی سایت را به عهده می گیرد به عنوان مثال شکل ، فرم و رنگ آیتم ها به طور کل تصاویری که برای وب سایت در نظر گرفته می شود به عهده ی یک گرافیک کار است.

وظایف تیمی که مدیریت سایت را به عهده دارد

تمام کدهایی که برای ساختار وب سایت نوشته می شود به عهده ی تیم مدیریت سایت است در واقع این کدها توسط کاربر دیده نمی شوند. کد نویسی مدیریت وب سایت توسط فردی است که مسئولیت برنامه نویسی وب سایت را به عهده دارد. در واقع تمام ویژگی هایی که برای وب سایت در نظر گرفته می شود در این بخش طرح ریزی می شود. برنامه نویسی های این بخش پیچیدگی های خاصی  خود را دارد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.