سایت دو زبانه

سایت دو زبانه

بازدیدکنندگان سایت شما ممکن است بر اساس خدمات شما همگی از یک کشور خاص نباشند،  اگر خدمات شما بین الملی است و طیف گسترده تری از مشتری ها را  شامل میشود برای باز خورد بهتر از سایت دوزبانه استفاده کنید دو زبانه بودن سایت باعث میشود بازدیدکنندگان حس کنند که مهم هستند و برای آنها ارزش قائل هستید.همراه آترین فناوران باشید تا با مطالعه این مقاله از مزایای اسستفاده از سایت دوزبانه مطلع شوید.

 

سایت دو زبانه
سایت دو زبانه

موارد استفاده طراحی سایت دوزبانه در چه زمینه هایی می باشد

در جواب باید گفت که این روش معمولا درطراحی سایت های با  خدمات بین المللی از جمله پزشکی ،صنعتی ، گردشگری و… کاربرد دارد. و باعث معرفی خدمات به سایر کشورها در عرصه ی بین المللی می شود. و باعث دیدن شدن در کسبو کار و  درآمد بیشتر نیز شد. این که طراحی سایت به چه زبان هایی باشد بستگی به خدمات ،هدف و نوع بازدید کننده شما دارد. ولی اکثر سایت های دو زبانه و یا چند زبانه به علت دانش بیشتر مردم و بین المللی بودن از انگلیسی به عنوان زبان دوم سایت خود استفاده می کنند. ترجمه ی صفحات و محتوا گذاری  نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترجمه ها و محتواها باید روان، بدون هیچ گونه اشتباه گرامری و املایی بوده و خواننده را به خود جذب کند.

سایت دو زبانه
سایت دو زبانه

مزیت‌های دو زبانه کردن  وب سایت

زمانی که محتوای وب سایت شما به دو زبان قابل دسترسی باشد، کاربران و بازدیدکنندگان شما افزایش پیدا می‌کند. با زیاد شدن بازدید سایت، موتورهای جستجو، سایت شما را به عنوان سایتی  کابردی شناخته، و رتبه‌بندی و رنک شما در صفحه نتایج ارتقا می‌یابد.

البته  مدیریت یک سایت دوزبانه کار آسانی نیست. و برای اینکه به مزیت‌های ذکر شده دست یابید، باید یک استراتژی قوی داشته باشید. و محتوای متناسب با زبان دوم و همچنین کلمات کلید مناسب با سرچ همان زبان را مد نظر قرار دهید. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، مطمینا فواید دو زبانه کردن وب سایت را مشاهده خواهید کرد.

مزایای سایت دو زبانه
مزایای سایت دو زبانه

نکات مهم در دو زبانه کردن وب سایت

ترکیب زبان ها ممنوع : 

اگر سایت شما چند زبانه می باشد باید زبان های استفاده شده در هر صفحه فقط یک زبان  باشد. به عنوان مثال اگر کاربر زبان انگلیسی را برای بازدید از سایت شما انتخاب کرد نباید هیچ کلمه فارسی در آن صفحه به کار برده شده باشد .

ترجمه مناسب : 

اگر می خواهید محتوایی که به زبان اصلی سایت ایجاد کرده اید به زبان های دیگر سایت ترجمه  کنید. به هیچ عنوان از سایت های ترجمه آنلاین استفاده نکنید. زیرا گرامر دستور زبان ، زبان های مختلف با هم متفاوت هستند و این کار باعث ایجاد اشتباه های دستوری می گردد . برای ترجمه محتوای خود از مترجم استفاده کنید تا هم موارد  سئو سایت به بهترین نحو باشد و هم مطالب…

نحوه قرار گیری انتخاب زبان ها : 

محل قرار گیری انتخاب زبان های سایت باید در دسترس کاربران باشد. تا بتوانند به راحتی زبان مورد نظر خود را تغییر دهند. برای درج نام زبان مورد نظر به همان زبان قرار دهید به عنوان مثال زبان فارسی از کلمه  فارسی استفاده کنید.

آیا دو زبانه کردن وب سایت ضروری است؟

خیر برای ارتقای  و گسترش هر سایت نیاز به دو زبانه کردن آن نیست. یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از دو زبانه کردن سایت باید به آن توجه شود، انجام تحقیقات دقیق و حرفه ای در حیطه حرفه و کلمات کلیدی خود در کشور مد نظر است. تا از وجود مخاطب در آن کشور مطمئن شوید و بهترین انتخاب ها را داشته باشید. فراموش نکنید که اگر استراتژی دو زبانه کردن وب سایت را به درستی اجرا نکنید،نه تنها سودی برای شما نخواهد داشت، بلکه به ضرر شما تمام خواهد شد.برای مشاوره در زمینه سایت دوزبانه خود با آترین فناروان تماس بگیرید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.