هاست رایگان

فریب هاست رایگان را نخورید!

هاست چیست؟

هاست یا هاستینگ «Hosting» به حجمی گفته می شود. که تمام اطلاعات وب سایت شما بر روی آن قرار دارد. بستر هاست، همان فضای میزبانی سایت است، که توسط شرکت های بزرگ فناوری ارائه دهنده حجم مثل میهن وب هاست و یا ایران سرور به کاربران ارائه میشود. یک وب سایت برای کار در بستر اینترنت و همیشه در دسترس بودن نیاز به حجم یا به اصطلاح فضای هاست دارد.

سرعت بارگذاری اطلاعات وابسته به هاست می باشد.هرچه هاست قوی تر باشد سرعت بارگذاری بالاتر می رود رایانه‌ای که هاست را ارائه می‌دهد درست مانند همین رایانه شخصی است که در دست را دارید. تمامی رایانه ها از سیستم عامل و فضای ذخیره سازی برخوردار هستند

در واقع فضای هاست همان فضای ذخیره سازی در رایانه های شرکت‌های ارائه دهنده است که از بخشهای گوناگونی تشکیل شده و هر کاربر تنها به فضای مربوط به خود دسترسی دارد سیستم عامل لینوکس یا ویندوز سیستم عامل های مورد استفاده برای رایانه هایی هستند که هاست را ارائه می دهد به همین دلیل عبارت هاست لینوکس و هاست ویندوز رواج یافته است ست که هر کدام دارای مزیت های خاص خود می باشند و همین عامل باعث شده هر کاربربا توجه به سلیقه هاست متفاوتی را مورد استفاده قرار دهد.

هرچه هاست قویتر باشد، سرعت بارگذاری سایت بالاتر می رود. رایانه ای که هاست را ارائه می دهد، درست مانند همین رایانه شخصی که در دست دارید.از سیستم عامل و فضای ذخیره سازی برخوردار است. در واقع فضای هاست همان فضای ذخیره سازی در رایانه های شرکت های ارائه دهنده هاست است. که به بخش های متعددی تقسیم شده و هر کاربر تنها به فضای مربوط به خود دسترسی دارد.

باید بدانید!!

مطلبی که باید به آن پرداخته شود این است که فضای هاست با پهنای باند فرق دارد. فضای ها اشاره به فضای ذخیره سازی دارد. در صورتی که پهنای باند و میزان تبادل داده در یک دوره زمانی مشخص برای بارگذاری سایت گفته می شود. یعنی سایت شما مجاز است تا ۵ گیگ داده را برای کاربران بارگذاری کند. پهنای باند چیزی شبیه به حجم اینترنت است.

هاست رایگان چیست؟

احتمالا در وبگردی هایتان با عبارت هاست رایگان بسیار برخورد داشته اید. آیا ممکن است این همه هزینه و انرژی برای نگهداری از یک یا چند ابررایانه اعمال شود و در نهایت تمامی این خدمات به صورت رایگان در اختیار ما قرار گیرد؟

پاسخ بله است! پاسخ بعد از هاست رایگان واقعا وجود دارد اما نباید توقع داشت کیفیت و امکانات هاست های رایگان با هاست هایی که برای آنها هزینه می‌شود یکسان باشد. از قدیم گفتند هرچقدر پول بدهید همان‌قدر آش می خورید. این موضوع در مورد هاست صدق میکند. در رابطه با هاست های رایگان باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که محدودیت هایی وجود دارد. که کاربر را در استفاده از هاست محدود می کند. اکثر شرکت‌ها بر اساس سیاست و اهداف خودشان هاست رایگان ارائه می‌دهند. در بهترین حالت شما به عنوان یک کاربر وسوسه می شوید تا از هاست رایگان استفاده کنید.

بهترین حالتی که می توان تصور کرد. این است که شما به عنوان یک کاربر وسوسه می شوید. تا از هاست رایگان استفاده کنید. پس از مدتی که کارتان را شروع کردید احساس کمبود هایی می کنید. در همین زمان تبلیغاتی به شما ارائه می شود، که با ارتقاء حساب خود از رایگان به پولی از شر محدودیت ها رهایی یافته و از مزایایی متعددی برخوردار می شوید.


بیشتر بخوانید:چگونگی درآمد از وب سایت


آیا هاست رایگان مناسب است

احتمالا می پرسید اگر هاست رایگان محدودیت دارد، پس به چه درد می خورد؟ هاست رایگان برای آنهایی که تازه وارد مقوله ساخت سایت می شوند کاربرد دارد. چه آنهایی که قصد دارند کار با سایت و هاست را یاد بگیرند و چه آنهایی که توسعه دهنده هستند. و دنبال میزبانی برای اجرای برنامه هایی که نوشته اند، می گردند.

هاست رایگان این امکان را به توسعه دهندگان وب می دهد تا بتوانند انواع کدنویسی ها را به اجرا درآورند و نتیجه کارشان را ببینند. همچنین کسانی که هیچ سررشته ای از مدیریت سایت ندارند، با کمک هاست رایگان می توانند در این کار حرفه ای تر شوند و سپس اقدام به راه اندازی یک وب سایت حرفه ای تر کنند. به طور کلی هاست رایگان برای آنهایی که حاضر نیستند، هیچ هزینه ای برای ساخت سایت بپردازند مناسب است.

معایب هاست رایگان

با وجود مزیت هایی که هاست رایگان دارد، معایب متعددی هم وجود دارند، که باعث شده تا توصیه شود، اگر قصد برپایی یک سایت حرفه ای یا سایت کاری دارید، بهتر است از فکر استفاده از هاست رایگان درآیید!

محدود بودن فضای هاست و پهنای باند

بیشتر هاست های رایگان محدودیت هایی برای کاربران اعمال کرده اند، یا فضای هاست را محدود کرده اند، یا اینکه پهنای باند محدودی برای آنها در نظر گرفته اند. این موارد در ابتدای کار چندان به چشم نمی آیند، اما با مرور زمان که کاربران سایت افزایش یابند مشکلات کاملا خودنمایی می کنند. اینجاست که ایده ارتقاء هاست به ذهنتان خطور می کند.

عدم پشتیبانی

اگر فکر می کنید پس از راه اندازی سایت دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد کمی رویاییست! حتی اگر بهترین هاست را هم تهیه کرده باشید، باز هم امکان دارد مشکلاتی به وجود آیند. فرق هاست های پولی و رایگان اینجای کار مشخص می شود. زمان بروز مشکلات بخش پشتیبانی هاست های پولی فورا وارد عمل شده و تا رفع مشکل دست بردار نیستند. در حالی که هاست های رایگان پشتیبانی چندانی ندارند و امکان دارد روزها درخواست شما را پاسخ ندهند.

محدودیت ساب دامین هاست رایگان

بسیاری از هاست های رایگان اجازه نمی دهند، هر دامینی که می خواهید را استفاده کنید و الزاما باید از ساب دامین هایی همان شرکت استفاده کنید. کاربران حرفه ای به راحتی از آدرس سایت شما متوجه خواهند شد، که از هاست رایگان استفاده می کنید و اعتبارتان زیر سوال می رود.

این ها نمونه هایی از محدودیت هایی بود که هاست های رایگان دارند. البته در اعمال این محدودیت ها ساز و کار هر شرکت فرق دارد. بنابراین به هر دلیل اگر هنوز هم قصد استفاده از چنین هاست هایی را دارید در ادامه می توانید با چند نمونه از هاست های رایگان خارجی و ایرانی آشنا شوید.

آیا هاست روی سئوی سایت تاثیر دارد؟

بله تاثیر دارد! هاست از جمله مواردی است که بر روی سئوی سایت نقش موثری دارد. می توان برای مشخص شدن نقش هاست روی سئوی سایت به دو مورد اشاره کرد.

مورد اول اینکه هر چه سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد، از نظر سئو رتبه بهتری دارد. همانطور که می دانید گوگل در این مورد خیلی حساس است، که کاربران کمترین انتظار را برای لود شدن سایت بکشند. از این رو عده ای عقیده دارند، که هاست های داخلی چون به کاربران ایرانی نزدیک ترند، سریعتر بارگذاری می شوند و بهتر است سایت های ایرانی روی این هاست ها نصب شوند.

اما! خلاف این نظریه هم وجود دارد که می گوید، چون گوگل در ایران هیچ دیتا سنتری ندارد، بنابراین اگر ربات های گوگل بخواهند سایت هایی که روی هاست ایرانی نصب شده اند را ایندکس کنند. مدت بیشتری طول می کشد تا به داده های سایت دسترسی یابند و از نظر آنها سرعت سایت پایین به نظر می رسد. بنابراین هاست های خارجی برای سئوی سایت بهترند.

مورد دیگری که روی سئوی سایت تاثیر دارد. همیشه در دسترس بودن سایت است. هاست هایی که کیفیت بالاتری دارند و همیشه در دسترس هستند یک مزیت محسوب می شوند. به نظر شما کدام هاست ها کمتر با مشکل مواجه می شوند، هاست های ایرانی یا خارجی؟

آیا هاست رایگان همیشگی و نامحدود وجود دارد؟

بسیاری از کاربران به دنبال این هستند، که بدانند آیا هاست رایگان و نامحدودی وجود دارد که همیشگی باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله وجود دارند. اما کیفیت کار آنها را نمی توانیم تایید یا رد کنیم. بهتر است خودتان این موضوع را بررسی کنید. یکی از سرویس های رایگان و داخلی، هاست رایگان و نامحدود «ihweb.ir» است. می توانید به آدرس سایت مراجعه کنید و مزایا و امکاناتش را بررسی کنید، یا اینکه نظرات کاربران این سامانه را جویا شوید، تا از نحوه کار آن اطلاع یابید.

  • برچسب ها :

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو